Vítejte v Českém Krumlově

V jednom z nejstarších a nejkrásnějších měst České republiky. Ve městě, které Vás okamžitě pohltí svou více než 700letou historií.


Vítejte v Českém Krumlově
Autor: | Datum: 18.3.2014 - 00:00 | Zhlédnuto: 850x

Český Krumlov obklopuje meandry řeky Vltavy, která rozděluje historickou část města na dva celky. Na pravém břehu Vltavy se rozprostírá historická měšťanská zástavba s nádhernými, křivolakými uličkami, malebným náměstím a nestárnoucími renesančními budovami. V těchto krumlovských budovách dnes naleznete stylové obchůdky, starověké krčmy i moderní restaurace. Každý dům oplývá nejen krásným exteriérem, ale také v sobě skrývá mnohá tajemství o životě jeho obyvatel.

Na levém břehu se na skále tyčí rozsáhlý areál hradu a zámku Český Krumlov, který je po Pražském hradě nejrozsáhlejším zámeckým komplexem v České republice. Původní gotický hrad, přestavěn v renesančním stylu se skládá z Dolního hradu (původního Hrádku) s dominující věží a Horního hradu.

Historické sídlo mnoha vznešených rodů (Rožmberků, Schwarzenbergů a dalších) zahrnuje řadu zámeckých budov, unikátní barokní divadlo a taky slavný maškarní sál. Zámecká zahrada z druhé poloviny 16. století skýtá kaskádovou fontánu, barokní letohrádek Belárii s otáčivým hledištěm pro divadlo v otevřené krajině, které je dějištěm sezonních divadelních představení.

V Českém Krumlově si budete připadat, jako by město uvízlo v čase. Celou atmosféru podtrhuje malebná příroda, do které je město zasazeno. Ne jen tak nadarmo se Českému Krumlovu říká "Perla jižních Čech". Díky své jedinečnosti bylo historické centrum v roce 1992, jako první v České Republice, zařazeno do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Český Krumlov má co nabídnout každému a můžete zde strávit několikatýdenní dovolenou, aniž byste se nudili.

Nechte nás, abychom se o to postarali a ukázali Vám krásy tohoto malebného města!